| Georgia123456 a întrebat:

Bună ziua! Dacă mă înscriu la o şcoală populară de arte şi meserii sunt considerată elevă şi aş putea deveni profesoară de muzică sau actriţă la teatru în urma absolvirii cursurilor?( mă înscriu la mai multe specializări)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 9 ore | Georgia123456 a întrebat:
Bună ziua! Dacă mă înscriu la o şcoală populară de arte şi meserii sunt considerată elevă şi aş putea deveni profesoară de muzică sau actriţă la teatru în urma absolvirii cursurilor?( mă înscriu la mai multe specializări)"

Nu, nu functioneaza asa.
La scoala populara de arta esti cursanta pentru 2-3 ani si faci doar un singur lucru, ca hobby pentru placerea ta.

Ca sa ajungi profesor de muzica sau actrita, trebuie sa faci FACULTATEA respectiva.
Nu ai cum sa te inscrii la mai multe specilizari, ca nu poti sa mergi in acelasi timp la mai multe cursuri.

Nu stiu cati ansori ai, dar pai micuta de anisori, daca nu esti capabila sa intelegi ca nu se pot suprapune mai multe cursuri in acelasi timp, fiindca este imposibil sa fii in aceeasi ora la 3 curssri diferite.

| gabicoo a răspuns:

Nu. Trebuie să faci facultate ca să poți profesa. Totuși: în învățământ vei putea lucra doar că necalificat. Iar ca actriță în trupele de teatru amatori.