| poilkjmnb a întrebat:

Bunaa! termin clasa a8a si nu stiu spre ce liceu si profil sa ma indrept! daca ati putea sa-mi ziceti un profil cu mai putina mate,fizica, chimie, istorie
PS:sunt din Buzau! si am media intre 7-8 big grin

11 răspunsuri:
| Gabitzu9292 a răspuns:

Daca esti sportiv poti sa te duci pe profil de sport si contine mai putin din tot ce ai zis!

| Senzaționalul a răspuns:

Sportiv,Filologie.

| haax a răspuns:

La sportiv in cluj.

| teodora200004 a răspuns:

Pai la mecanica laughing Oricum vei muri de foame daca faci scoala asa. Trebuie sa te indrepti spre un profil real, asta se cauta acum. Daca dai la stiinte sociale vei ajunge vanzator la supermarket. Eu zic sa dai la stiinte ale naturii. Acolo iesi ceva in viata, si nu vei muri de foame. Cum vrei tu. E ma duc la stiinte ale naturii! Te pup si bafta! :*

| Username404Error a răspuns:

Nu o sa gasesti un profil cum vrei tu...Pentru ca de exemplu la Mate-info normal ca vei face matematica si fizica, chair si chimie 2 ore pe saptamana, si 2 de istorie, iar la filologie o sa faci mai multa istorie...deci nu exista profilul perfect, v-a trebui sa ai si ore care nu-ti palc.

| mixxjim a răspuns:

Aici poti vedea toate liceele din Buzau, cu ce clase sunt pe tipuri de profil si cu mediile cu care s-a intrat anul trecut http://www.admitereliceu.ro/institutii/county_id/11/page/2. Sunt mai multe pagini, ti-am dat direct pagina 2 unde incep mediile de la 8 in jos, sa te orientezi. Incearca un economic, sunt mai multe specializari acolo (comert, turism, etc.) si se incadreaza in preferintele tale (fara multa fizica, chimie, istorie). Succes!

| fuzzer a răspuns:

Asta depinde de tine si de calitatile tale.De exemplu, daca nu-ti place matematica, nu fa greseala tipica pe care o fac toti si sa te duci pe un profil unde e multa matematica.Pentru ca vei regreta la BAC. Poti sa mergi pe ''filologie'' e foarte potrivit pentru tine dupa parerea mea,cum ai spus mai sus ca nu-ti place "matematica,fizica, chimia, si istoria".Pe filologie nu ai mare stres, si in plus ai sanse foarte mari sa obti la Bacalaureat nota mare, nu doar nota de promovare.Bafta in a alege ceva potrivit pentru tine

Răspuns utilizator avertizat
| diditza23 a răspuns:

Sau...daca iti plac limbile straine du-te pe filo-lb straine ( abia te experimentezi pe engleza) conteaza mult sa o stii...sau daca esti cu arta du-te la un liceu de arte smug succes!

| Maxim96 a răspuns:

Filologie,stiinte sociale, sport

| MMihai a răspuns:

Mate Info!
Baftă!

Bagi ca variantă alternativă, tot real chimie -biologie!