| anonim_4396 a întrebat:

Cadou cultural dar as vrea sa-mi spune-ti ce intelegeti si voi daca binevoiti bine-nteles."Caci a pleca in viata, din smircurile sale,/Doar voi pricepeti asta iubite animale./

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. oamenii au prostul obicei fiindca au gandire sa complice lucrurile, urcandu-se sus, sus pe un postament iluzoriu si crezandu-se fiecare in parte buricul pamantului.traind in smarcurile pacatului dar in iluzia inaltarii de sine, stie ca nu are o temelie solida a vietii si nu are cum sa ajunga in rai cu iluzii dar nici in iad nu s-ar duce. iar un animal traieste firesc, natural si se duce la fel de simplu si de natural.

1 răspuns:
| Flav a răspuns:

Harciog nu vreau sa fiu rautacios dar sa intalnesti in aceeasi fraza sintagma ''cadou cultural'' si cuvantul ''spune-ti'' precum e scris, scartzaie rau de tot. Ceva nu e bine, e-o antiteza prea uriasa.