| anonim_4396 a întrebat:

Cadou cultural;"Era un brad frumos si-o caprioara/Si ma-ntrebam pe unde se coboara/Lumina dulce a blindei mingiieri/"

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Super cadou ca de obicei.Harciog din versurile pe care intotdeauna le postezi imi dau seama ca esti inzestrat cu o sensibilitate aparte. Versurile postate sunt de fapt oglinda sufletului tau.

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

...de ce nu ti-am face si noi cadouri? Iata unul :
'"In alta viata am fost inger oare
de cerul mi se-arata-atat de bland?
... fara sfarsit e viata...cade floare
si nici nu mai ajunge pe pamant"
Nicolae Ionel

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi plac poeziile pline de sensibilitate, probabil pentru ca in liceu am cochetat cu poezia, am scris versuri ce mi-au fost publicate in revista "Amphiteatru". Ma bucur foarte mult ca fiul meu mai mic are acest har si din toamna va fi student la facultatea de stiinte ale comunicarii.

| florar a răspuns:

Cere e intrebarea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicolae Labis autorul celor de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Constantaproca tot ce pot sa-ti spun este ca ma bucur ca-ti place Labis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog, ai inceput sa citesti?!