| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram noi mai mici, copiii se uitau la desene. Acum se uita la seriale cu alti copii, numai ca acei copii din seriale devin sex-simboluri pentru pustii respectivi. Credeti ca e bine sau rau? Oare cum vor creste acesti copii si cat de mari sunt diferentele dintre generatii?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Atat timp cat tehnologia persevereaza iar publicitatea va fi principalul drum spre a produce bani, mereu vor fi diferente intre generatii

assiris
| assiris a răspuns:

E rau pentru ca intelectul omului nu se dezvolta prin film cum s-ar dezvolta prin citit de exemplu.

| Krina a răspuns:

Are loc un salt de la o generatie la alta.
Nu vad de ce ar fi rau, atata timp cat serialele respecta normele CNA.Copiii din ziua de azi sunt mult mai receptivi, pentru ei timpul se misca mai repede, gandesc cu un pas inaintea noastra.
Ei vor fi probabil viitorii inventatori ai antidotului pentru cancer, taxiuri aeriene...etc.Sunt doar niste exemple, insa nivelul lor de inteligenta va fi mult mai dezvoltat, parerea mea.

eileen
| eileen a răspuns:

Tot timpul vor fi diferente intre generatii... pe vremea mea ne bateam cu cornete, era dizgratios pentru bunicihee hee la fel si acum, sunt alte timpuri... trebuie sa ii acceptam asa cum sunt si sa ii indreptam spre mai bine pe copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Diferențe între generații au existat tot timpul.
Totul depinde de percepție și acomoditate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De vina nu sunt copiii ci noi cei mari care am creat aceasta libertate neinteleasa de noi cei mari dar mai ales copii care iau tot cei prost si rau din eavina in primul rand o au cei care ne conduc.