| oliviaronti91 a întrebat:

CAPACITATEA DE A SINTETIZA - cum se numeste? Intr-un cuvant - substantiv, adjectiv, orice, numai sa exprime mai compact de atat aceasta capacitate.

3 răspunsuri:
| averange a răspuns:

Imm... o intrebare dificila, insa nu imposiblia.
-Laconic- este substantivul pe care il acuti
LACÓNIC, -Ă, laconici, -ce, adj. (Despre vorbire, stil) Care se exprimă în puține cuvinte; scurt, succint, concis, lapidar. ♦ (Despre oameni) Care vorbește puțin (și precis). – Din fr. laconique.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs