| Mada_5282 a întrebat:

Care credeti ca ar fi persoana/persoanele care -si merita cu adevarat statutul de "vedeta", in Romania?

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Chiar am citit toate răspunsurile și unele chiar mi se par penibile, scuzați-mă, dar se vede că s-a uitat ce înseamnă muzică. Nu vă spun să precizați de trupele incredibil de vechi, de care n-a auzit aproape nimeni și care nici nu mai cântă acum.
Dar totuși?! A uitat toată lumea de Voltaj? De atmosfera pe care o fac în concerte? De cântecele vesele și vechi precum "Albinuța"? Melodiile ritmate și optimiste "Și ce?" "20 de ani"...
De asemenea Vama Veche, au niște melodii așa de faine, în sfârșit versurile nu mai sunt puse la alandala așa ca în melodiile Innei. Melodii gen "17 ani", "Zmeul", "Dragostea", "Vara asta", "18 ani", "Epilogue". Și atmosfera faină pe care o fac în concerte atunci când improvizează, rolurile pe care le interpretează Tudor Chirilă pe scenă, care aduc zâmbetul tuturor pe buze și apoi se cere și-un bis.; x
Se vede că au talent și nu fac totul numai pentru bani, ci și din pasiune, creativitate și dragoste pentru fanii lor.

21 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Andra
Andreea Marin
Stefan Banica
Florin Piersic
Elena Carstea
Silvia Dumitrescu
Aurelian Temisan
oamenii de radio si actorii big grin nu pitipoancele fara voce si creierstraight face

| Anileda a răspuns:

Paula Seling, Andra Maruţă, Holograf.
La revedere

Aniledă

| piktor a răspuns:

Multi zic de inna, si connect-r da eu zic de baietii de la Pasarea colibrii, Iris si Cargo
asta in materie de muzica...
nu am auzit pe cineva sa aminteasca de Eminescu, Barbu, Sadoveanu Creanga, Nichita Stanescu...

| shtephie a răspuns:

Paula Seling, Andra, Mihaela Radulescu, Andreea Marin...etc...

| Pufuleti a răspuns:

Actori: Alexandru Arsinel, Stela Popescu, Mircea Diaconu, Tamara Buciuceanu, Octavian Cotescu, Draga Olteanu Matei, etc. In general cei care au facut filmele vechi si bune, gen BD, Liceeni, Buletin de Bucuresti, etc.

Sport: Gica Hagi, desi Nicolae Dobrin a fost mai bun ca el si n-a avut parte de statutul asta; Nadia Comaneci, Ilie Nastase, Gabi Szabo.

Muzica: Mircea Baniciu, Gheorghe Zamfir, Tudor Gheorghe, baietii de la Cargo, Nicu Covaci, Felicia Filip

Televiziune: Andreea Esca.

| SnicK a răspuns:

Dj sava si RALUKA

Connect-R

Alex Valea big grin laughing

Smiley.

Grig Chiroiu

Toni Ionescu.
bafta si noroc

| RoxanaCher a răspuns:

Pai...Inna,Paula Seling si Ovi.

| SilviuCSM a răspuns:

Astea sunt vedetele pentru voi? Smiley, Connect-R? Dasta a ajuns tara asta unde a ajus. Iam uitat pe marii romani. Va zic eu care sunt "vedetele" cum le ziceti voi, marii romani cum le zic eu - Sergiu Nicolaescu, Mircea Albulescu, Nae Caranfil dar si regretatii Nicu Constantin, Ştefan Iordache, Adrian Pintea, Ilarion Ciobanu, Colea Răutu sau Toma Caragiu si lista poate continua. Asa mentalitate, asa tara! Atata am avut de zis.

| Monna a răspuns:

Foarte putine sunt acele persoane. si de obicei cei talentati nu prea sunt bagati in seama. Ci persoanele gen Monica Columbeanu care prin simplul fapt ca s. a casatorit cu Irinel a devenit mare vedeta. pana atunci putini stiau de ei ca lucreaza in modelling. Apoi gata super star oh go on. urasc oamenii astia falsi. Si de multe ori. se recunoaste talentul dupa ce mor unele vedete, gen Madalina Manole. cata cazul au facut dupa. dar inainte. sa nu zica ceva :-J. never mind rolling eyes. Astept sa primesc stupid dar asta e. happy

| lovenotsex a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine senseDelight in privinta lui Voltaj. Dupa parerea mea evident la rapida alegere Andra mi se pare o voce si o vedeta deosebita, Vama Veche evident.Ma refer la vedete ca voce:Cargo, Iris.(parerea mea), n-avem ce discuta de toate pitzipoancele si toate vedete peste noapte, printr-o melodie facuta la calculator si aparute in cancan. Dar asta e, asta e societatea, asta cere, asta are.Bafta.

| Anonimusss a răspuns:

Andrahappy are o voce minunata, Paula Seling la fel:X ce a facut la Eurovision este de admirat...Si Nico si cei de la Voltaj

Poate o sa par ipocrita daca zic Madalina Manole acum ca a murit dar chiar avea o voce frumoasa

Laura Stoica, Elena Gheorghe, Smiley, Conect-R, Alex, Delia

Marius Mogawinking

Si nu-mi mai vin acum

| GabrielaIoana a răspuns:

Majoritatea nu merita au ajuns din intamplare vedete...singuri care merita sunt probabil actori si trupele mai vechi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca Dragusanu,Nikita,Roxi manelista,Marian valorosurolling on the floor),Daniela Crudu,Nicolae Guta,Florin Salam,sexy braileaca,iulia tabacaru alias bomba sexyrolling on the floor si nu in ultimul rand Domnul Gigi Becalilaughing. Am glumit umpicrolling on the floor)

Sergiu Nicolaescu,Gheorghe Dinica(Dumnezeu SA-l ierte), Nicolaie Furdui Iancu,Ion Dolanescu(Dumnezeu Sa-l ierte) Nadia Comaneci si in prezent Andra,Paula Seling, Ion Oncescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca Dragusanu, Nikita, Roxi manelista, Marian valorosurolling on the floor), Daniela Crudu, Nicolae Guta, Florin Salam, sexy braileaca, iulia tabacaru alias bomba sexyrolling on the floor si nu in ultimul rand Domnul Gigi Becalilaughing. Am glumit un picrolling on the floor)

Sergiu Nicolaescu, Gheorghe Dinica(Dumnezeu SA-l ierte), Nicolaie Furdui Iancu, Ion Dolanescu(Dumnezeu Sa-l ierte) Nadia Comaneci si in prezent Andra, Paula Seling, Ion Oncescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca Dragusanu,Nikita,Roxi manelista,Marian valorosurolling on the floor),Daniela Crudu,Nicolae Guta,Florin Salam,sexy braileaca,iulia tabacaru alias bomba sexyrolling on the floor si nu in ultimul rand Domnul Gigi Becalilaughing. Am glumit umpicrolling on the floor)

Sergiu Nicolaescu,Gheorghe Dinica(Dumnezeu SA-l ierte), Nicolaie Furdui Iancu,Ion Dolanescu(Dumnezeu Sa-l ierte) Nadia Comaneci si in prezent Andra,Paula Seling, Ion Oncescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca Dragusanu,Nikita,Roxi manelista,Marian valorosurolling on the floor),Daniela Crudu,Nicolae Guta,Florin Salam,sexy braileaca,iulia tabacaru alias bomba sexyrolling on the floor si nu in ultimul rand Domnul Gigi Becalilaughing. Am glumit umpicrolling on the floor)

Sergiu Nicolaescu,Gheorghe Dinica(Dumnezeu SA-l ierte), Nicolaie Furdui Iancu,Ion Dolanescu(Dumnezeu Sa-l ierte) Nadia Comaneci si in prezent Andra,Paula Seling, Ion Oncescu.

| Emma a răspuns:

Andra:X
Paula Seling
Inna
Celia
Adela Popescu
Elena Gheorghe

| dragutzyka29 a răspuns:

Dupa mine ar fi celia, smiley, andra, ana lesko etc...

| lovelovelove a răspuns:

Pai... smiley, guess who [spike], anda adram, andra, canect R, inna... si in general cele care au melodii buna nu ca nikita laughing)

| Str3n6arizza a răspuns:

Pro: Morandi, Paula Seling, Alex Velea, Holograf
Contra: Inna, Toate pitzipoancele care apar in chiloti pe la tv, manelistii

| Crizata a răspuns:

T. Basescu.