| evelina_8943 a întrebat:

Care credeti voi ca sunt personajele literare din carti/filme care isi merita propria carte/film?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Smarandita din Amintiri din copilarie de Ion Creanga
Gavroche din filmul Mizerabilii

| evelina_8943 explică:

Nu pot alege un raspuns castigator. Calculatorul va alege la intamplare din cate imi zice in emailul,, ALEGE UN CASTIGATOR!''

| justagirl2 a răspuns:

Pai din filme Jack Sparrowbig grin. iar ca personaj din carte niciunul (doar daca as sti ca filmul s-ar face exact dupa carte nu ca filmele de astazi care sunt facute cat mai spectaculos, pentru bani...etc). Contele de Monte Cristo daca ar fi sa aleg totusi (dar sa faca un film precum cartea nu cu pasaje importante sterse sau mai rau modificate) happy