| Ion_Haralambie_1947 a întrebat:

Cartea cu cele mai multe pagini

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu ma insel, Encyclopedia Britanica, nu stiu insa care volum, si care editie, insa am citit cindva pe undeva ca una din cartile ei are cele mai lumte pagini din lume.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

"A short guide"?!? happy happy Cum e atunci un ghid complet? happy

| Daniel9988 a răspuns:

Biblia

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Nu exista o carte specifica care sa aibă cele mai multe pagini De fiecare data va exista un scriitor care va scrie o carte care (poate) va avea mai multe pagini decât cea pe care crezi acum ca are cele mai multe pagini.

| Alex96CM a răspuns:

1. Marienbad, my love de Mark Leach
aceasta pare sa fie cea mai lunga carte din lume. are in jur de 17 milioane de cuvinte ( nu stiu cat inseamna in pagini, dar daca 100.000 de cuvinte inseamna 300 de pagini cu aproximatie, inseamna ca are peste 50.000 de pagini daca nu chiar mai mult). pana acum nu este trecuta in cartea recordurilor si nici nu exista vreo recenzie a cartii ( nu ca ar citi cineva o carte atat de lunga si mai ales ar fi atat de lipsit de bun simt incat sa recomanzi o carte ce se citeste in mai bine de doi ani). se presupune ca in carte este formulat si cel mai lung cuvant in limba engleza. romanul este disponibil doar online.

| DragosZaly a răspuns:

Dictionarul