| anonim_4396 a întrebat:

Ce a fost mai intai, barbatu sau femeia

26 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Oul.

cami
| cami a răspuns:

Ceeeee? Nici macar atat nu sti?! Spune-ne ca glumesti.

cami
| cami a răspuns:

@nick_the_angel, de unde mentalitatea asta? Gandeste-te ca o sa ai sotie. Ti-ar conveni sa fie sclava ta? (poate ca da)
Gandeste-te ca poate vei avea o fata. Ti-ar conveni sa fie sclava altuia? Schimba-ti stilul de-a gandi. Nu tot ce zboara se mananca. Nu mai cauta sa fi tu "stapan" intr-o relatie, ci incearca sa imparti totul cu iubita ta. (acum deja incep sa trec de la subiect, dar sunt convinsa ca asa gandesti si intr-o relatie).
De barbatul sub papuc ai auzit?

| xibalba a răspuns:

Aoleu... cati adepti ai creationismului. Cred in evolutie si consider ca intrebarea ta este una foarte buna. Nu stiu ce a fost mai intai... presupun ca au evoluat ambele sexe concomitent, sau oricum... la intervale mici de timp, astfel incat sa asigure perpetuarea speciei.

| Silvia a răspuns:

Din cate stiu eu, barbatul...

| inna a răspuns:

Idem bro laughing)

| crisS a răspuns:

Barbatul... cred happy

luciana
| luciana a răspuns:

In ziua de azi, barbatul Demult nu mai e la conducere... Femeile sunt acum la putere ca sa zic asa : ele sunt acum Pilot, sunt Scafandru, sunt Sudor, sunt femei ce Conduc firma cu mare succes, sunt Politist si isi risca viata in intersectii aglomerate, sunt Conducator de tramvai, de troleibuz, - bune soferite de Maxi-taxi, sunt Dresorde animale salbatice sau Director de Circ, sunt Macaragist ce au dexteritate, pricepere si atentie maxima, sau sunt in o multime de alte meserii ce le fac cu Rabdare, Pricepere si Daruire si de aceea azi, Nu barbatul mai conduce, ci Amandoi, ei se sfatuiesc si Comunicand, vor lua decizia intelepta. Vor fi amandoi la Putere mereu Impreuna. Dar, ei trebuie sa dovedeasca Inteligenta si sa fie in tan-dem in aceasta casnicie cedand impulsurilor de a fi E l sau Ea Primul in luarea deciziilor si Mereu sa Comunice... Raspunsul este Barbatul a fost creat mai intai (ADAM ) si din coasta lui, - Femeia. Lucien.

| ellene a răspuns:

Oare? Ori nu stii, ori te plictisesti maxim, ori vrei sa creezi o discutie interminabila pe tema religiei...barbatul normal. Ai auzit de Adam?

| ellene a răspuns:

Da, cred in "povestea" aia. Tu ce crezi ca a fost mai intai...maimuta nu?

| juniper a răspuns:

Amandoi au aparut deodata, acum in care secunda unul a aparut mai repede ca altul asta e altceva.

| dulcika a răspuns:

laughingbarbatul normal. DUMNEZEU la creat intai pe Adam si din coasta lui a creat-o pe evalaughing... ce greu

| Ra a răspuns:

Oul sau gaina? laughing big grin

| rey a răspuns:

Bărbatul. Îţi trebuie un băţ să scobeşti o scorbură.
Femeia a fost o greşeală, sau o altă specie.

| deleuandrei a răspuns:

Sigur ca barbatul... poate sa-ti spun si cum se numea ADAM

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crei in povestea adam si eva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatul
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MAIMUTA rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur barbatul, trebuia cineva sa faca focul pentru Eva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca barbatu a fost primu...inseamna ca femeia e sclava?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat femeia e sclava, dar femeia ar trebui sa se supuna sa zic asa barbatului. pana la urma Barbatu e la conducere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatul clar. apoi a aparut femeia si i-a luat mintiile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adam... Eva a fost facut din coasta lui adam deci raspunsul este adam

| aragon18 a răspuns:

Adam, adica barbatul :-s

| ZupperSweet a răspuns:

Barbatul ...desi femeia voia ea prima laughing)

| ZupperSweet a răspuns:

Barbatul... desi femeia si-ar fi dorit sa fie ea prima laughing