| AvalohAlyn a întrebat:

Ce activitati culturale va plac?
Ce emisiuni culturale va plac?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Imi place sa citesc, sa vizionez documentare si filme clasice (La TV< pe net sau la cinema), sa vizitez muzee, librarii si biblioteci (din orasul meu sau din alte orase in care ajung in vacante), sa merg la piese de teatru, la concerte de muzica clasica sau la cele ale trupelor preferate/artistilor preferati, la spectacole de opera/operetta/balet.
La televizor uurmaresc filmele clasice, documentare despre viata animalelor, despre curiozitati naturale, despre anumite figure sau perioade istorice, despre diferite spatii geografice, tari, orase, mari, oceane etc pe National Geogrphic/National Geographic Wilde, Nature, Discovery (toate posturile TV din acest pachet) si fostul Animal Planet. De asemenea, emisunea "Profesionistii", realizata de Eugenia Voda, pe TVR1, sambata seara (in prezent se dau mai mult reluari) imi place daca are invitati pe care ii apreciez ca intelectuali si ca oameni. In plus, urmaresc orice transmisiune TV a vreunui concert de muzica clasica(de exemplu, concertele din cadrul Festivalului "George Enescu" sau Concertul de Anul Nou de la Viena), a unei gale de opera sau balet, dar si interviruile(vechi si noi) cu celebritati mondiale din lumea muzicii, filmului, teatrului, literaturii, picturii etc.

3 răspunsuri:
| Tiby04 a răspuns:

Sincer obisnueisc sa ma uit des la multe documentare pe diferite programe, in toate domeniile, imi place sa ma informez si sa aflu cat mai multe lucruri, si asa ar trebui sa faca oricine, o persoana culta este mereu vazuta bine in orice colt al lumii.

| Pirvulescu_Calin_1990 a răspuns:

Auto inculturizarea pana ce stratul meu subcranian capata o forma cat mai neteda si scoaterea sinusurilor( sa fac pe prostu si sa ma scobesc in nas)! Iar la emisiune... taraf tv... cultura adevarata!(mancati-as)

| 熊Panda熊 a răspuns:

Pai imi place sa joc in piese de teatru cand am ocazia, imi place foarte mult sa vizitez locuri extraordinare, sa ma implic in activitati culturale, sa aflu cat mai multe chestii tari din o multime de domenii,...