| anonim_4396 a întrebat:

Ce am putea face astfel incat cultura romaneasca traditionala sa nu mai fie perceputa atat de urat?

7 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Nimic deosebit. Sa o sustinem, sa nu mai acceptam la tot pasul culturile altor tari.

| Parintele a răspuns:

Orice am face pe plan cultural suntem mai slabi decat statele occidentale, dar trebuie sa sustinem ce avem si sa promovam mai mult, literatura si poezia, elevii sa fie incurajati sa citeasca autori romani.

eileen
| eileen a răspuns:

Mie imi plac mult traditiile romanesti, nu cred ca sunt percepute asa urat, poate sistemul urban le inabuse si nu le gaseste loc in activitatea de zi cu zi, dar pentru o mai buna sustinere trebuie educati in primul rand copiii, apoi emisiuni culturale care sa promoveze traditia.

| csintalan a răspuns:

... un project management cu tema,, Cultura noastra parte a patrimoniului Eu,, era un referat de al meu la master,... unde am descris si subcultura traditionala din mai multe parti ale tarii, ...cu un mic documentar, ...si cu carti postale din cadrul activitatilor,... dar implicarea trebuie sa fii la un nivel mai mare,... dar, ...bani,timpul si mediul polictic-cutural-social turbulent poate a nu fii cel potrivit,...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CINE percepe urat cultura romaneasca traditionala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat de frumoasa e cultura romana....chiar asa...cn o percepe urat?

| bunica a răspuns:

Sa uitam cultura straina si sa ne-o amintim pe ce-a ROMANA ca este ce-a mai frumoasa, dar romanu cum vede ceva strain gata uita de mama si tata.suntem foarte naivi si ne pacalesc toti.