| Ionela78 a întrebat:

Ce as putea face pentru un concurs? Deci trebuie sa fac orice din chestii reciclabile:hartii, sticle...etc...ce as putea face? va rog ajutati-ma! Dau funda plus un Vot.va rog cat mai repede posibil!

5 răspunsuri:
| Lime a răspuns:

O bicicleeeta

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Fa un costum

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Pai din hartie poti face forme geometrice:sfera,cub,cuboid,con,avione din hartie, barca, etc.din sticle chiar nu pot sa te ajjut ca nu potsadsadsadfundita?

| Alecsia a răspuns:

Draga bulisor, ai putea face o prezentare 3d a naturii folosind chestii reciclabile. Mesajul. pai, frumusetea naturii ingrijita si ocrotita de noi, cei care ne chinuim sa triem pachetele de tigari si sticlele de vodka dupa utilizare. de exemplu. din sticle ai putea face cativa fluturasi, din hartii tot felul de forme care combinate sa fie flori, copacii iar din sticle in combinatie cu hartie sau un ambalaj mai rotund. nu stiu, te orientezi tu, dar eu asta as face. bafta!winking