| vlad2405 a întrebat:

Ce este legitimitatea monarhica, suveranitatea poporului si nationalismul? va rog mult raspunde-ti ca am maine test la istorie!

Răspuns Câştigător
| Sweetie123 a răspuns:

Naţionalismul este denumirea dată doctrinei bazate pe moştenirea etnică şi culturală comune unei naţiuni. Aceasta include limbă, etnie, folclor, religie şi obiceiuri.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Legitimitatea monarhica,= o prostie
suveranitatea poporului == caută cu Google ro
nationalismul == caută cu Google ro
http://ro.wikipedia.org/wiki/Na%C8%9Bionalism

| vlad2405 explică (pentru MMihai):

Tu chiar te astepti sa iti dau fundita pentru asta? macar puteai daca tot ai intrat acolo sa zici si tuh ce ai citit nu sa imi dai linkul straight face

| vlad2405 explică:

Astazi dau testul va rog ajutati-ma.