| iuandfto a întrebat:

Ce hobby-uri as putea sa am si eu? As vrea ceva mai deosebit. Imi plac lucrurile deosebite. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Copilu_3478 a răspuns:

Păi poţi să te apuci de un dans mai special (găseşti tutoriale pe youtube dacă nu vrei să-ţi cheltui banii pe lecţii în particular), poţi să iei lecţii de canto, înot, tenis, să te apuci de handbal/baschet/volei. Mă rog, acum depinde şi de ce îţi place. Poţi să îţi iei un animăluţ şi să ai grijă de el, în loc de hobby, poţi să scrii poezii sau să faci colaje din poze cu tine şi prietenii. happy Dacă nu găseşti nimic interesant poţi pur şi simplu să iei la rand toate filmele cu actorii tăi preferaţi (găseşti filmografia pe cinemagia) şi să-ţi propui să te uiţi la toate. Poţi viziona un serial şi să încerci să faci mici videouri în movie maker/sony vegas cu actorii principali şi să le pui pe youtube. Sunt multe chestii de făcut, trebuie doar să găseşti una pe placul tău. :*

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Hobby-ul ti-l alegi singur in functie de ce-ti place. Cata lipsa de imaginatie poate dovedi cineva incat sa intrebe o gramada de necunoscuti ce hobby sa-si aleaga!

| georgesur a răspuns:

Este o intrebare la care nu pot decit sa-ti dau sugestii din care eventual sa alegi(fundita nu ma intereseaza):
-Sporturi extreme:alpinism, speologie, scufundari, parapanta
-Practicarea offroad-ului (auto sau moto)
-Fotografie, muzica(karaoke), dans, desen
-Colectionare (monezi, obiecte rare, aparate foto vechi, etc.)
-Prepararea de bauturi/mincaruri spectaculoase
-Aranjamente florale
-Stringerea de probe in legatura cu fenomene rare sau inexplicabile

| clarobscur a răspuns:

Poti sa studiezi arta! - tot ce inseamna pictura, desen, arhitectura, sculptura, fotografie. Poti culege informatii despre nenumarati artisti celebrii sau mai putin cunoscuti si operele lor. Trebuie doar sa iti placa ceea ce faci, nu iti putem spune noi. Ceea ce e deosebit pentru tine poate fi rutina pentru noi si viceversa.

| Spintecatorul a răspuns:

Ai putea sa iti faci un site/blog si sa publici lucruri interesante.

| iuandfto explică:

Bubulina prima data imi dai tu. Iti promit ca dupa aceasta iti dau si eu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici ceva extrem de interesant si nu in ultimul rind cit se poate de la obiect, referitor la dilema ta. Citeste in primul rind punctul 1.
http://www.tpu.ro/......bby-ul-nu/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place sa ma dau cu skateul sau sa fac bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei eu zis ca poti face mai multe, nuuuu, te obosesti.Paaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ca rata, sa iubesti pe cineva

| Ionutz_Huzum_1996 a răspuns:

Poti sa afli lucruri referitoare la lucrurile tale preferate sau sa vezi un lucru sau mai multe care iti plac:bratari, lantisoare...sau poti sa colectionezi
mie in general imi plac telefoanele,sa umblu in ele,sa le observ in amanunt...
"un telefon nu este doar un mijloc de comunicatie,el este un mijloc de a te reprezenta pe tine insuti"asta cred eu de cuviinta.
dar exista si alte hobby-uri:desen,caligrafie,sculpturi,machete,innot, dans, actorie etc.