| SEBASTIANDER a întrebat:

Ce inseamna a tine redirecte la cs? funda!

5 răspunsuri:
| bogdan1413 a răspuns:

Este un program in care redirectionezi player la sv ala de la care ai redirectele. Funda?

| WeeD a răspuns:

Deci, sa zicem ca descarci redirectele la un server. Sa zicem force.cs16.ro (serverul meu). Cand pornesti 10, 15 redirecte serverul va aparea la "Lista Servere".
De obicei redirectele au "boti", nu care se joaca, ci simple calculatoare care-ti dau impresia ca serverul este jucat(ex: 16/20).Dar serverul nu este chiar asa, intrii pe el si poti gasi si mai multi si mai putini playeri cu nickuri diferite.
Sau ai observat cateodata cand apesi pe un server de la "gasire servere" se incarca de 2, 3, 4 ori pana iti intra pe server, ei, aia inseamna ca te`ai conectat la un redirect.
Asa si tu, tii redirecte sa aduci playeri pe server. ( vei aparea le evidenta redirecte).

| kyGirL a răspuns:

Inseamna ca ajuti sv foarte mult si alti cand intra in cs apare mai multe sv la care ti tu redirecte de aia admini mari cum ar fi owner vrea sa ii faca pe playeri sa tine cat mai multe...winkingsi daca nu respecta ii ameninta ca primesc remuvelaughing

| Intruder19 a răspuns:

Redirectul este un server normal care nu face altceva decat sa te redirectioneze pe alt server. Daca tii de exemplu 10 redirecte pentru un server vor aparea 10 servere la lista din cs care te redirectioneaza spre alt server.Cu redirecte sunt sanse mai mari ca serverul tau sa apara la internet si sa fie mai populat.

| Filip_Andi_1975 a răspuns:

Si trebuie sa platesti host la ele?