| sandrin4sabin a întrebat:

Ce inseamna arta contemporana? Tu ce crezi ca inseamna, ce ai vrea sa vezi?

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Arta contemporana, ca insemnatate a cuvantului, este arta din timpul nostru, din perioada aceasta.Este caracterizata prin picturi si sculpturi abstracte, care ofera libertatea creativitatii.In ziua de azi, putem numi orice arta, iar din pacate, arta este tot mai lipsita de afectare.Multi fac asa numita "arta" doar pentru bani sau faima.Parca a disparut acea dragoste pentru exprimarea sentimentelor prin transformarea unei panze sau a unei bucati de lut in emotii, ganduri, sentimente

| kuka a răspuns:

Arta contemporana este un curent artistic aparut in jurul perioadei celui de-al doilea razboi mondial si care tine pana in zilele noastre.
Eu cred ca arta contemporana inseamna o libertate mai mare de exprimare, dar totusi limitata. Nu cred ca poti sa te exprimi 100% numai cu un penson (in cazul picturii) sau cu lutul (in cazul sculpturii) sau cu un computer (in cazul artei digitale). Eu as vrea sa vad o opera de arta care sa cuprinda toate artele plastice si care sa-mi arate exact ce a vrut autorul sa exprime. Dar asta e aproape imposibil, asa ca...om trai si om vedea ce mai apare. :}

| Dymake a răspuns:

Http://89. 136. 121. 207:8000/listen.pls. downloadand asta gasesti raspunsul