| CepreagaCornelia2002 a întrebat:

Ce materii se studiaza la liceul de actorie?

2 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

Adica la liceul de arte, nu? pentru ca nu stiu daca exista doar liceu special pentru actorie. De obicei e liceul de arte, unde cuprinde : pictura, sculptura, actorie, muzica, etc
Nu stiu exact ce materii de specialitate ai dar stiu sigur ca Studiezi toate materiile pe care le faci si la alt liceu (mate, romana, istorie, etc) doar ca ai doua zile pe saptamana in care faci cursuri de actorie si materii care tin de chestia asta.

| MihaelaDart a răspuns:

NU exista liceu dedicat numai actoriei, ci este Liceul de Arta care cuprinde balet, muzica si arte plastice.
Ca si materii sunt acelasi ca la orice liceu, daca optezi pentru sectia real vei avea mai multa matematica, daca alegi uman, mai multa literatura.
Exista doar Facultatea de Teatru si Film/Televiziune.