| Buzdugan_Iulian_1984 a întrebat:

Ce nota merita poezia "toate fetele merg goale": http://stih.ro/index.php?id=46
?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Am citit toate cele propuse şi pot spu ne, fără ca să te laud, că există multă imaginaţie în aceste realizări.
Nu sînt departe de ceea ce se nu meşte cu adevărat poezie.
Mi-a plăcut " Numai ea".
Dar, păcătuieşti prin destule greşeli de ortografie şi prin monotonia lipsei semnelor de punctuaţie ( punct, virgulă, punct şi virgulă, semn de întrebare, semn de exclamare ) care, chiar şi în spiritul textului liber şi al versului alb îşi au şi ele rostul lor.

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru corolav):

Multumesc frumos. o sa fiu mai atent pe viitor si voi corecta greselile ce exista deja.

22 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

MAi exerseaza sau refa-o, nu prea sta bine cu rima, deriveaza putin mai mult de la ideea esentiala a poeziei, e o abrambureala de cuvinte sofisticate, care nu-si au rostul la majoritatea cititorilor.Ai prea multe pretentii lingvistice pentru inceput. Poiezia este bunisoara cam de un 6-6, 5.Multa bafta-n continuare!

| Kaℓi a răspuns:

Mi-a placut mai mult "pe nas" laughing

| zurick a răspuns:

Linkul nu merge

| zurick a răspuns (pentru Buzdugan_Iulian_1984):

Tot nu merge

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru zurick):

Ce browser folosesti?

| zurick a răspuns (pentru Buzdugan_Iulian_1984):

Unable to connect

Firefox can't establish a connection to the server at stih.ro.

The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.
If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru zurick):

Pe Chrome merge,
pe IE (internet explorer) merge, desi nu recomand
pe Firefox (mie cel putin imi merge)

| zurick a răspuns (pentru Buzdugan_Iulian_1984):

Eu sunt pe Firefox si nu merge

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru zurick):

Ai incercat si cu alt browser?

| zurick a răspuns (pentru Buzdugan_Iulian_1984):

Da,dar tot nu-mi merge

| Prezidentul a răspuns:

Buna poezia, dar trebuie refacuta... In starea asta merita 5. Bafta!

| LeeInNa a răspuns:

Nota 2.Cu doua puncte din oficiu

| LeeInNa a răspuns:

Pai daca e facuta de tine, imi pare rau ca te+am jignit.nu am vrut sad.Dar mi se pare ca e prostie.Ce rost are o poezie in care sa spui ca fetele merg goale pe strada. Opinia mea.

| dallasaf a răspuns:

E chiar tare :*

| Cioba_Monyca_1994 a răspuns:

9-10! E facuta de tine? E ciudata, in mod placut.

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru Cioba_Monyca_1994):

Poezia "toate fetele merg goale" e scrisa de mine.

| Alexandra8Mdeah a răspuns:

Mie personal imi place mult.N-as stii exact sa-ti dau o nota, dar pe undeva printre 9 si 10. Nu mai ai si altele pe net?

| Buzdugan_Iulian_1984 explică (pentru Alexandra8Mdeah):

Da. Majoritatea (sper sa se schimbe asta) de pe http://www.stih.ro sunt scrise de mine.