| zalisa a întrebat:

Ce părere aveţi despre Cărtărescu? Aţi citit Rem? Dar despre Octavian Paler? Eu una am început să ciesc Cărtărescu şi mi s+a parut foarte bun. Dar mai târziu, după ce am citit de Paler mi-am dat seama ca este mult mai bun decat Cărtărescu. Voi ce părere aveţi?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Octavian Paler rulezzzzz.hee hee
Iti recomand ''Viata pe un peron'', ''Viata ca o corida'', ''Desertul pentru totdeauna'', ''Un om norocos'', ''Autoportret intr-o oglinda sparta''.

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De Cărtărescu nu am citit prea mult, dar la prima vedere, tind spre Paler. happy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu-mi place deloc Octavian Paler deşi am văzut că mulţi adolescenţi sunt încântaţi.
Îmi plac câteva scrieri de Cărtărescu printre care "De ce iubim femeile?".