| Avantasia a întrebat:

Cine a citit Demonii (ambele volume) din colectia Dostoievsky?

Ce parere aveti, merita?

3 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Este unul dintre cele mai bune romane ale lui Dostoievski.Sigur ca merita citita.Ca de obicei, Dostoievski foreaza cele mai adanci straturi ale psihologiei abisale umane (si nu ma refer aici numai la Stavroghin).

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Nu am citit inca.Astept sa apara in septembrie.Dar am citit niste citate din Demonii si cred ca e ok cartea.

http://surse.citatepedia.ro/din.php?a=Dostoievski&d=Demonii

Bye!

| Alexiika a răspuns:

Eu le-am citit si chiar se merita citite! Adica sunt super! Am ramas marcata de cat de interesante sunt si parca putin m-am speriat, dar tot mi-a placut la nebunie! Sper ca te-am ajutatbig grinhappy!