| eutunoidoi a întrebat:

Cine poate sa ma invete si pe mine putina engleza... un site sau ceva nu stiu crying

8 răspunsuri:
| night_crawler a răspuns:

My name is valy

nice to meet you big grin happy

| Christian_2754 a răspuns:

1.Mergi la o biblioteca.
2.Cauti un dictionar(cuvinte) limba engleza
3.Si pune mana pe carte tatica ca nu e a buna!
Ciao

| kiki_1173 a răspuns:

Uite si tu aici http://www.dictionar-englez-roman.ro
poate o sa te ajute

| murik a răspuns:

Http://www.britishcouncil.org/ro/useful_websites__all_-3.pdf

aici gasesti mai multe site-uri, insa ti-as recomanda si niste cursuri. avantajul pe aceste site-uri - poti rezolva online si imediat iti arata daca ai gresit sau nu. La unele iti arata si cum ar trebui sa fie varianta corecta.

| thegreatgatsby a răspuns:

Pai ...ai putea sa faci meditatii. E mai usor. Si nu ti-as recomanda un profesor oarecare, ci la Lexis, scoala de limbi straine. Eu am fost 3 ani si acum sunt experta in engleza happy Plus ca combina utilul cu placutul: te duci in tabara de engleza, te distrezi + ca te pune sa faci zilnic proiecte in engleza si o inveti si mai bine.
Acu daca nu iti place ideea mea.Ai putea sa mergi la biblioteca. S fii mai atenta la ore.Sau sa iti cumperi un cd/caseta din aceea care te invatat alaturi de un dictionar lb englezahappy

| thegreatgatsby a răspuns:

Aaaa sau cum a facut varul unei prietene : a invatat engleza din filme si melodii laughing hahahaha