| TiaFCRB a întrebat:

Cine raspunde :
raspunde frumos sa nu ne certam happy :

Iubesc stilul punk. Am o vestimentatie corecta si un comportament nebun, adecvata stilului meu de viata, punk.Muzica insa, am ascultat putin punk-rock, cu atat mai putin punk, numai Rock, Hard Rock.
Concret, vreau sa-mi spunet-i trupe punk-rock, punk nu Rock, ca stiu multe (Hard Rock). Si mai e ceva.Credet-i ca cei in stilul punk sunt ciudat-i?! Eu inainte sa fiu ca ei asa ii credeam, dar cand mi-am dat seama cas de a lor big grin.

Răspuns Câştigător
| tsunami11 a răspuns:

Sum 41, Blink 182, Zebrahead,Billy talent,Good charlote,Green day,Such gold,Major league, Anti flag, Icon for hire, Amber pacific, Falling in reverse.
Nu ascult asa des muzica punk si astea is trupe punk pe care le cunosc eu ascult mai mult metalcore,
post-hardcore si alteori death metal dar asa ocazional mai ascult punk si alternative.Si nu e nimic ciudat in stilul punk dimpotriva daca asculti punk poti fi sXe(straight edge) si asta e foarte fain si bine.

| TiaFCRB explică (pentru tsunami11):

Sunt unele din trupele pe care le ascult...Thanks Guys :p

5 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Punk-eri erau odata..in America prin anii 80. Punk'ul ca gen muzical nici mie nu-mi place...si da in Romania sunt priviti ciudat dar tot ce conteaza e sa te simti tu bine.

| WR104 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-ti contruiesti viata dupa un anume gen de muzica, personal am fost manelist dupa care am renuntat la menele pentru hip pop si ma imbracam numai ca cei pe care ii vedeam prin videoclipuri, urmatoare mea aventura a fost muzica rock de fapt eram obsedat de Rammstein, momentan ascult doar trance si ceva house.
Nu cred ca stilul este ciudat deloc, daca asta-ti place cred ca e ok.
Nu stiu daca te-am ajutat prea mult dar iti urez succes.

| XatomisX a răspuns (pentru WR104):

Rammstein foarte tare ma duc la vara la concert :X

| SweetAliosha a răspuns:

Green Day cred ca merge. big grin