| andreea_4336 a întrebat:

Credeți că Nașterea Fiului lui Dumnezeu poate fi înțeleasă și ca o Naștere din nou a lumii?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Da pentru că prin Iisus am fost mântuiţi. Am primit şansa reînvierii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu cred

| Evolution a răspuns:

Nu prea cred... oricum bună întrebare thinking

| UniversaLove a răspuns:

Salutare
Iisus NU a fost si NU va fi singurul ''fiu'' al lui ''dumnezeu'' iar ''dumnezeu' NU este persoana ci ENERGIE SPIRITUALA(SPIRITUALITATEA NU are legatura cu religiile), biblia si ce invatati in scoli si ce parintii(majoritatea lor)va invata sunt superstitii si manipulare/spalare pe creier.Religia este una din cele mai intunecate organizatii planetare. Iisus a fost un maestru spiritual si NU a fost singurul si NU este singurul venit pe planeta asta pentru. a trezi umanitatea de aici care inca alege sa traiasca in ceata. Iisus Nu a dorit si Nu doreste sa fie venerat NICI UN maestru spiritual NU doreste asta,el doar a oferit intelepciune si cunoastere UNIVERSALA,ca : reincarnare,legi universale, iubire universala, vindecare si viata in univers.A fost crucificat de acelasi tip de oameni care sunt si acum ce ''iubesc'' sa urasca si sa traiasca ca niste salbatici.
Numai Bine!