| mODIN a întrebat:

Credeti ca muzica de dans este arta, filmele slasher sau de comedie si elementele grafice de pe panourile publicitare sunt arta? Daca un produs are ca scop principal sa se vanda, mai poate fi considerat artistic?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Rembrandt si Vermeer nu faceau "arta pentru arta". Faceau arta ca sa castige bine.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Olandezii l-au considerat timp de secole ageamiu pe Rembrandt. https://www.parool.nl/......~bf2049df/

Rondul de noapte era considerat un tablou ratat.

| TimberWolf a răspuns:

Da, de ce nu?

| simplaexsistenta a răspuns:

Pentru unii e arta. Pentru mine e doar o forma de a castiga bani, nu o forma de exprimare