| butterfly5 a întrebat:

Csre sunt asemanarile dintre revolutia industriala in SUA si Anglia? FUNDITA

2 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Revolutia industriei It care se intinde pe tot mapamoundul
Incepand cu anul 1932 cand a fost creat primul telefon mobil (Motorola-foarte mare si nefolositor pentru gusturile actuale ale tineretului

| Qvadis a răspuns:

Pe scurt : in 1776, 13 colonii de pe acolo isi declara independenta fata de Marea Britanie---> BUFF! Revolutia Americana--->crearea SUA--->expansiune+expansiune+expansiune (toate domeniile)-->"secolulul american"---> deznodamantul? Hmm, Marea Britanie ...al 51-lea stat american?laughing.Pff, despre ce revolutie am vrut sa vb?!?big grin