| madaa a întrebat:

Cu ce se da peste plastelina fimo sau lut polimeryc ca sa luciasca (funda)?!

Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Gasesti lacuri speciale pentru fimo! Si eu fac bijuterii din fimo si imi cumpar fie de la magazinul de Hobby art din oras sau comand de pe net! Cel mai ieftine e la 12 ron /30 ml Vernish! Sunt lacuri mate sau lucioase! Cauta pe : allex.ro, margele.net sau pe simoshop.ro Bafta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un lac sub forma de spray.este foarte bun.il gasesti la dedeman sau practiker(nu fac reclama!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lac. Un polialicrilat diluat cu gaz sa nu fie reactiv (nu ataca suprafata plasetelineni -aplica un strat de proba pe o portiune neinteresanta si asteapta prima proba la uscare. Mai exista si solutia de ceara (se aplica la fel)

| SweetPrinces a răspuns:

Cu lac asa stiu happy

| didu194 a răspuns:

Se poate da cu un lac special, sub forma de spray pe care il gasesti in Praktiker.
Daca nu ai lac special, il poti da si cu un lac de unghii mai bun.