| 13 a întrebat:

Cum ati defini voi perfectiunea?

Răspuns Câştigător
| ToxicDump a răspuns:

Ceva Inexistent!

22 răspunsuri:
| OneBoy a răspuns:

Ca sa fi perfect mai intai trebuie sa fi intelept!

| xOneTwoThree a răspuns:

Dupa minethinking
Pai perfectiunea este ceva la care nimeni nu ajunge big grin Oricine are macar un defect.Nimeni nu este perfectwinking

| JuLien a răspuns:

Pai perfectiunea este ceva perfect.asa ca minewhistling

| laryssutzadlc a răspuns:

Pai perfect e un cuvant care se muleaza pe caracterul fiecaruia. ceea ce tie iti place,altuia poate nu ii place.happyPerfectiunea tine de ceea ce isi doreste fiecare,de caracterul sau,de gustul fiecaruia... de exemplu, o haina care tie ti se pare perfecta, nu este de fapt perfecta...doar iti place tie si te multumeste 100%.:*

| bebesan a răspuns:

Perfecţiunea e atinsă nu atunci când nu mai este nimic de adăugat, ci când nu mai este nimic de înlăturat.

| Andra_3863 a răspuns:

Inexistenta happyutopie... fantasmă, fantezie, himeră, iluzie, închipuire, irealitate. laughing

| Summerismine a răspuns:

Perfecţiunea.o stare imaginară a calităţii care se deosebeşte de cea existentă printr-un element cunoscut ca excelenţă; un atribut al criticului.

| FunkySmile a răspuns:

Exista perfectiune? :O

| DAS a răspuns:

L-as descrie pe Dumnezeu.

| Flaviius87 a răspuns:

Cand zic perfectiune ma gandesc la CERC ...si daca ma gandesc la ceva omenesc atunci - IMPOSIBIL.

| MariaIoana a răspuns:

Nu am un raspuns... pentru ca perfectiunea nu exista si nu am o idee formata despre cum ar trebui ea sa fie. Nimic nu e perfect... nimeni nu e perfect.
Parerea mea happy
Daca totusi ar trebui sa dau un raspuns, cred ca e ceva minunat, iesit din comun. Fara cuvinte. Superb. Splendid. Si asa as tot putea continua...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

| justagirlll a răspuns:

Puritate.sau...iluzie thinking

| rockeritza28 a răspuns:

Nu exista, nimeni nu-i perfect! Perfectiunea este ca o sosea(pe nicinua nu mergi incontinuu drept si trebuie sa aiba macar o groapa)nu exista!

| mistikk a răspuns:

Imposibila

| lavi_3436 a răspuns:

Nu exista! cum ar fi daca un tablou din natura ar fi perfect? l-ai confunda. cum ar fi daca lucrurile nu s-ar strica? nu ar avea ce face reparatorii...ar fi oribil si unele lucruri sunt apreciate pentru originalitatea imperfectiunii

| yellowalien a răspuns:

La modul general, ceva ce nu exista, iar la modul particular, ceva cat se poate de personal si subiectiv. Poate ca pentru tine sunt perfecte anumite lucruri, sentimente, persoane etc, in vreme ce eu consider cu totul altfel. La fel si prietenului tau, pentru care blondele cu ochi albastri sunt perfecte, in vreme ce verisorul tau prefera brunetele cu ochi verzi. Un lucru poate fi perfect (cumva) doar pentru tine.

| stormer a răspuns:

Perfectiunea este un lucru de neatins cum este de neatins ca si Dumnezeu=)sper ca mai inteles

Răspuns utilizator avertizat
| InnocentSmile a răspuns:

Nu exista perfectiune pe pamant[doar D-zeu in ceruri]
deci... dupa parerea mea nu poti devenii perfecthappy

| 13 explică:

Flaviius87-Prietene,nu ai cum sa-l descrii pe Dumnezeu pentru ca inca nu s-a dovedit existenta lui. Si Dumnezeu s-ar putea sa fie perfect pentru tine, dar pentru un pacatos, pe care il va trimitem in iad sa-i arda carnea pentru eternitate mnu cred ca mai este asa perfect.

| Coco2730 a răspuns:

Perfectiune ar insemna curaj, inteligenta, autocontrol. Este ceva de neatins, e chiar un miracol ca gasesti pe cineva curajos, in stare sa lupte oricand pentru dreptate si furmusete.