| iuandfto a întrebat:

Cum imi pot face proprile martisoare? As vrea ceva usor si rapid dar care sa insemna mult. Cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| e m i l y a răspuns:

Acum te'ai gasit? La ora asta, cu o zi inainte de 1 martie?:)) Si eu am facut martisoarele, dar am fost zilele trecute si am cumparat diverse. Daca totusi te apuci... poti folosi trifoii, inimile etc. de la alte martisoare primite si sa le lipesti pe hartii/cartoane colorate, care le poti decupa sub forma de diferite modele. Daca ai rabdare poti coase diverse pe bucatele mici de cartoane si sa atasesi evidentul fir de martzisor red&white. Daca ai batiste cu diferite modele le poti rupe si coase pe ele nasturi, poti atasa cercei care nu i'ai mai folosit de o gramada de timp, diferite margele/clipsuri/ineluse de la bijuteriile care esti sigura ca nu le mai folosesti... Poti cauta diferite materiale tari prin casa care sa le pictezi.

http://3.bp.blogspot.com/......20/mtr.JPG

http://oanastoicamujea1.files.wordpress.com/2009/03/martisoare.jpg

http://www.didactic.ro/files/45/0martisoare.jpg

Poate te mai ajuta linkurile astea. :D

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ceva singura...si din inima poate inseamna foarte mult pentru cineva tongue daca vrei sa fie simbolic... poti pune fundita de martisortongue

| Tourniquet a răspuns:

Poti pune ipsos intr-o cutie. adica forma de bomboane de la o cutie de bomboane, astepti sa se usuce, il pictezi astepti sa se usuce 2-5 min, il dai cu lac si cu sclipici iar apoi astepti sa se usuce 5 minute iar, bagi o za dela lant sau o sarma, pui ata rosie cu alb si gata.

| sasa_9207 a răspuns:

Ata alba si ata rosie le impletesti si faci din ata alba un ghemotoc sil legi la misloc apoi tai dintr-o parte si legi prin gaura de sus unde nu-i taiata apoi ata rosie si tot ca ata laba faci!

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Ata alb si rosu, margelute mijloci, si sa te ajute cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni

| fytefyte a răspuns:

Daca sti sa faci bratara prieteniei poti sa ei o ata 2 su 4 ate albe si 2 sau 4 ate rosi depinde cate ate vrei 2 sau 4 de fiecare si le inozi cum se face o bratara a prieteniei sa uitate aici http://www.youtube.com/watch?v=N_zcU39Szuo