| AnnaMaryStar a întrebat:

Cum influenteaza relieful si clima trasaturile retelei hidrografice europene?
Cum se defineste notiunea de peisaj natural?
In ce regiuni ale Europei densitatea populatiei are valori mari? Explicati cauzele popularii lor intense

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eulaughing)rolling on the floor) kk`masi imi pune 3 daca nu faclaughing)

| AnnaMaryStar explică:

Da si maine s-ar putea sa ma asculte si nu stiu si nu am chef sa imi puna nota mica mi-ar starica toata media si mai ales pe langa un 9 sa-mi puna un 5 nu vreau

| KandaYuuko a răspuns:

Tema?

| UnicornulVesel a răspuns:

Prima nici eu nu o stiu dar a doua : Peisajele naturale sunt definite de apa, vegetatie, clima, relief, fauna, sol. Aceste elemente interactioneaza intre ele si se influenteaza reciplroc. Cred... Si eu imi doresc raspunsul la prima intrebare pusa de tine.