| danciuvak a întrebat:

Cum ma pot inscrie la o universitate din Italia!? Studentii care au facut deja lucrul asta, i-as ruga sa ma ajute cu pasii concreti pe care iau urmat ei. Cum pot beneficia de o bursa?

1 răspuns:
| Fotoem a răspuns:

Stiu pe cineva care s a inscris. dar mai intii trebuie sa stii la ce facultate sau mai bine zis ce profil cauti. dupa ce stiu ce profil cauti poti sa cauti site-ul de la facultatea respectiva si sa urmaresti toata luna august pe site ul lor concursurile de bursa. ai putea sa o faci si online dar trebuie stii la ce facultate vrei sa dai ce profil, oras..iti trebuie acte in baza venitului familiei tale traduse in it. success