| marionettetolife a întrebat:

Cum se fac bratarile prieteniei cu litere? Stiu sa fac multe feluri de bratari si vreau sa invat si modelul acesta.

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Buna, eu am gasit un generator de nume, tu scrii si el iti da sablonul pentru nume. E super simplu. Ai nevoie de 7 fire de dimensiuni normale pentru o bratara si de un fir mai lung de vreo 2 metri. Cele 7 fire dau culoarea scrisului, si firul lung: culoarea bratarii. Uite aici generatorul:
http://friendship-bracelets.net/namepattern.php.
Faci nodurile in sensul sagetilor, mutand firul lung.[acela e firul pe care sagetile il arata alb] iar cand trebuie sa faci litera, folosesti cele 7 fire colorate. Adica faci nodul cu ele.

1 răspuns: