| CPR a întrebat:

Cuvintele ca cunosc sunt cacofonie?
dau funda la cine imi raspunde primul!

Răspuns Câştigător
| dianaBanana a răspuns:

Nu.complet nu, caco= urat, foniue=sunet rezulta = sunet urat, nu e o cacofonie doar lucrurile de genu "ca caisa aia" sunt. sper ca te-am ajutat{app.asta stiu de la profu' de romana asa ca nimeni nu ma poat contrazice!winking}

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Asa cred, da

| darrio2007 a răspuns:

Da.Este cacofonie prin modul de asezare al lor.

| Slavian a răspuns:

Prostie, nu e cacofonie, pentru ca ea nu exista!

| Alasia a răspuns:

Nu e cacofonie. serios acum stiti ce inseamna cacofonie? atunci cand se intalnesc 2 cuvinte a caror inceput si sfarsit sa insemne ceva legat de...stiti voi... uite de exemplu. cei care se scarbesc repede, sa nu citeasca urmatoarele randuri. ca cand, sau ca carameaoa sau monica columbeanu. astea da sunt pentru ca daca le citesti impreuna iese caca sau caco. si amandoua ies din partea dorsala. dar serios acum ati mai auzit cuvantul cacu? eu nubig grin (va rog sa scuzati exprimarile de mai susbig grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Paseda: Incomplet. Alte cacofonii: "mergem la lalele"; "mama m-a sfătuit", deci nu cuprind neaparat grupul de sunete "co" sau "ca".

| Doddel a răspuns:

Da, suna urat.

| Doddel a răspuns:

Poti sa spui deoarece cunosc sau ca stiu s. a. m. d

| CPR explică:

Am prins cu agraFE CALEndarul e cacofonie? laughing

| alinutza4a a răspuns:

Da.este cacofonie

| Username_7426 a răspuns:

Da