Anna
| Anna a întrebat:

Daca ar fi sa iei un interviu unei persoane publice, care ar fi acea persoana? Si ce teme ai aborda?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

As intreba-o pe Mihaela Radulescu: de ce se plange de incalcarea dreptului la propria imagine?
Ii admir talentul de moderator, tenacitatea si forta cu care lupta pentru drepturile ei... dar as vrea sa aflu de ce a ajuns in gura presei ca persoana controversata...Este oare vinovata in vreun fel? daca da... ce-a motivat-o? Eu am parerea mea... dar tare as vrea sa aud adevarul de la ea!

27 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Un preot.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Lui Teo Trandafir - despre cura de slabire... laughing
Lui Mircea Badea - despre pariul cu premierul - referitor la fulgii pe care n-o sa-i poarte... laughing
Lui Gainusa (de la Carcotasi) referitor la talentul lui creator - prelucrarile inspirate din poeziile clasice
... Dar trebuia numai o persoana?
Atunci Traian Basescu - referitor la semnarea Legii care majoreaza cu 50% salariul in invatamant - Parca anul trecut Tariceanu era de vina ca nu vrea sa aplice o lege constitutionala, acum sa fie el sau Boc?

| Bacemi a răspuns:

I-as lua un interviu domnului filozof si eminescolog Constantin Barbu si as vorbi despre diverse probleme filozofice dar mai ales despre Mihai Eminescu.

Anna
| Anna explică:

Eu l-as intervieva pe Basescu pe tema" noi solutii pentru iesirea din criza", dar inainte de asta l-as ruga sa-mi spuna cel mai tare banc pe care-l stietongue(si bineinteles, sa rada singur la el)rolling on the floor

| georgesur a răspuns:

Daca accepti la notiunea "persoana publica" si pe "formatorul de opinie"(in sensul de autoritate intelectuala). mi l-as alege ca interlocutor pe Andrei Plesu!
Tema pe care as aborda-o ar fi ceva de genul:
Cum se "impaca"notiunea "de intelectual" cu notiunea de "credinta"?
Sincer mi-ar trebui ceva timp pentru "pregatirea" intrebarilor ce i le-as pune,.
dar sunt convins ca raspunsurile ar "lumina" pe multi!

Bula
| Bula a răspuns:

L-as intervieva pe S O Vantu, cu tema: "Cauzele care au condus la recesiunea economica din Romania"

cristian
| cristian a răspuns:

L-as intreba pe President unde ne-a plecat flota comerciala si in ce buzunare au intrat milioanele de dolari?
Cand are de gand sa intareasca statul?
Cand vor fi trasi la raspundere toti miliardarii de carton care au pus pe ''butuci''economia Romaniei.
Nicolae Ceausescu a fost condamnat la moarte doar pentru subminarea economiei.
Pentru distrugerea economiei sunt curios ce pedepse se vor aplica?

Janina
| Janina a răspuns:

Vai mie imi place de Victor Ponta...si sincer nu stiu ce teme as aborda, cred ca orice mi-ar trece prin minte... sunt buna la vorbit
happy

| Krina a răspuns:

Lui Badea si lui Diaconescu. Apoi i-as invita la un talk-show, probabil rating-ul ar fi dublu.Cu ocazia asta atragi in fata televizoarelor tot poporul.Succes garantat si cu Iantu in peisaj, la emisiunea "copiii mari spun lucruri traznite" laughing
Cat credeti ca ar fi scorul Badea - Diaconescu? Evident ca vorba lunga si "episoadele" din telenovela de la OTV ar capitula.
Raspunsul meu este Mircea Badea.As alege ca subiect de discutie "criza economica" laughing doar e subiect fierbinte, chiar si pe TPU si l-as pune sa comenteze si sa raspunda la intrebarile unora de pe sectiunea " afaceri & financiar". De ce sa ramana un mister ignoranta ( ca sa nu zic prostia) unora, mai bine sa graim si sa inlaturam toate dubiile tongue, punand intrebari prostesti si abordand un topic de circulatie mondiala, cand de fapt habar n-avem de ce vorbim, dar ne dam cu parerea si cautam repede pe google un link - "ia si citeste, nu esti la curent? Pe ce lume traiesti?"
In curand o sa inventeze joc de Monopoly cu "ipoteci"

eileen
| eileen a răspuns:

Eu as lua interviu cuplului Bradgelina si i-as intreba: pe cand m-ar adopta si pe mine?laughing

| Delia 75 a răspuns:

Elena Udrea - cam cit se va investi in turismul din Rominia? Si mai ales cit se va investi in zona de sud vest a tarii?

lolita
| lolita a răspuns:

Eu pe Barack Obama si intrebarea ar fi :
"Care este secretul ca un negru sa ajunga presedinte?".

| baba a răspuns:

Se pun şi cei morţi? Dacă da, Nietzsche ar fi acela. Dintre cei vii cred că n-aş alege pe nimeni. La fel de bine poate lua altcineva interviewul oricui iar eu îl voi putea viziona apoi pe youtube.
Şi ce temă aş aborda cu Nietzsche e evident: existenţa lui Dumnezeu.

| emilica95 a răspuns:

Probabil ca lui mircea badea sau lui bitza (pentru. necunoscatori este un cantaret de hip-hop)...

daca as vb cu mircea badea probabil as vb despre sexy braileanca pentru ca stiu ca de fiecare data cand e vorba de ea se rade laughing

daca as vorbi cu bitza l-as intreba de albumele noi, planuri de viitor. alea alea...batting eyelashes

(imi place intrbarea, m'a pus pe ganduri big grin )

| white a răspuns:

Gheorghe Zamfir, am putea discuta despre muzica si viata!

| SimpleSergio a răspuns:

Acela ar fi dan fintescu(kissfm) as vorbi cu el despre viata. Un interviu nu ar fi sufiecient happy. mi-ar place sa traiesc o anumita perioada...cu cateva persoane.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pe dan diaconescu...cum de i-a venit ideea sa faca un rating atat de mare pe seama unor imbecili...
ddtv rock`s! laughing

| cristi a răspuns:

Daca ar fi din Romanica persoana. l-as alege tot pe M Badea ( e f tare.prezinta realitatea f direct fara a menaja pe nimeni laughing), i-as mai lua interviu si lui M Gadea si M Moga.

| zu a răspuns:

I-as lua un interviu lui Mihai Bendeac (Mondenii), chiar imi place de el, si modul de gandire totul, lui Despot (Vita de vie), iar lista ar putea continua. iar din lumea politicii, probabil Traian Basescu.

| alina si florin a răspuns:

Daca am putea lua un interviu unui decedat
lui anca parghel cu tema intervuilui ar fi cancerul cred ca ar fi fost un interviu foarte ok

| mircea_9180 a răspuns:

Celor de la voltaj, accent, andrea balan, andrea banica si lista ar putea continua, mai adaugati voi. cred...si intrebare ar fi cand se lasa de muzica? ca suna jalnic live laughing

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Simona Patruleasa! Nicio tema, doar sa-i fac un pictorial tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tariceanu - despre petrolul din Marea Neagra...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as lua lui Mircea Radu. Teme:Inger si demon, Dragoste si ura, Iubire si tradare, Vis si realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as intreba pe directorul televiziunii publice ( care o mai fii si ala!) de ce programeaza o emisiune atat de interesanta ca " profesionistii " la miezu noptii! Asta in sambetele cand e...

| alexp a răspuns:

Stephen Hawking. Despre mecanica cuantică, teoria M şi dumnezeu.

| syler a răspuns:

Domnului primar Sorin Oprescu. De ce el care este un chirurg excelent s-a implicat in politica