| 13 a întrebat:

Daca Dumenezeu poate creea orice si poate misca orice, poate el creea o piatra atat de grea, incat nici el sa nu o poata misca?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca Dumnezeu ar crea ceva ce nu ar putea controla? Mai multa atentie la gramatica.

| Necrophagist a răspuns:

Iraţionamentele şi paradoxurile de sens sunt lipsite de omnipotenta lui. Dumnezeu nu poate face nici o situaţie în care conceptul de Dumnezeu n-ar mai fi Dumnezeu.

| PredatoR a răspuns:

Ce intrebarelaughing

| selef a răspuns:

Cam stupida intrebarea.Totul se misca chiar si pamantul si soarele si gaurile negre.Intrebarea ar putea fi ce poate opri?

| miradoniz a răspuns:

Dacă ai o întrebare, întreabă-L direct! E cel mai simplu mod de a fi sigur de răspunshee hee)

| Hombre a răspuns:

Iar Dmess, ti-a ramas piatra in gat fratioare? laughing

| Necrophagist a răspuns:

Nu e stupida intrebarea, e un argument folosit de cand lumea, paradoxul omnipotenţei.

| AnnY98 a răspuns:

HeY...happy...Pai Dumnezeu nu ar creea ceva ce nu o poate controla.

| 13 explică:

Anny- dar de omenire ce zici? De unchiu Adolf Hitler ce zici? Ce zici de Stalin? Sau8 chiar prietenu nostru bun Antonescu? Daca aia au fost oameni a caror judecata a fost data lor de catre dumnezeu, eu nu vreau sa i slujesc lui.

| GunsRoses a răspuns:

Personal, nu cred in Dumnezeu, mi se pare o mare poveste de adormit copiistraight face

| GunsRoses a răspuns:

Pentru selef: intrebarea nu mi se pare stupida! Dimpotriva, cred ca te trezeste la realitate si asa cum am mai spus... datrita acestor paradoxuri si acestei povesti care are neclaritati si in care nu exista o oarecare continuitate a faptelor, am ajuns sa cred ca toata povestea asta cu dumnezeu nu e decat o inventie a omului!