| 13 a întrebat:

Daca Raul este nimic mai mult decat absenta binelui, iar Dumeezeu este binele. Putem sa-l numim pe Dumenzeu, omniprezent?

4 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Da. De fapt Sfanta Scriptura ne invata ca Dumnezeu este omniprezent; El e infinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui, prin definitie dumnezeu este omnipresent, adica.stie tot, vede tot si in ultim instanta. iarta tot.

| verutza_5399 a răspuns:

Satan este definit ca prezenta raului, iar DUMNEZEU este definit ca prezenta binelui.bineinteles ca Dumnezeu invinge mereu! Deci, da, Dumnezeu este atotputernic, omniprezent si minunat!winking

| 13 explică:

Verutza- O divinitate care creaza rau intentionat, este o divinitate diabolica. Raul este definit ca absenta abinelui.