| chocolate3755 a întrebat:

Dati-mi idei de accesorii de par dragute si simple pe care le-as putea confectiona singura in conditii casnice.Care imi va placea cel mai mult, ii voi oferi drept rasplata o funditawinking.

Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Insirat margele pe fir elastic, sau o panglica mai lata luata de la magazinul de profil cu niste margelutze cusute pe ea si n mijlocul funditei prinzi un accesoriu, sau figurine, flori facute din fimo si aplicate pe fundita. Fundita astfel facuta se lipeste de o baza de agrafa de par cumparata de la magazinul cu accesorii pentru margelit. Spor la treaba! Sunt multe idei! Daca vrei contacteaza-ma pe mess: angela_haq

3 răspunsuri:
| Alexa_3478 a răspuns:

Pai.
1. o clama normala pe care sa lipesti o fundita(dintr. o panglica)
2. ia-ti o suvita de par ( mai subtire) pune pe ea margele colorate
3. ia o bentita simpla pe care poti pune niste margele si poti croseta o floare, o funda si apoi sa o lipesti.(pstongueicatura!)
4. o esearfa impaturita in lungime, pusa precum o bentita
5.coada împletită folosind o panglică din satin într-o culoare puternică
Spor la treaba!
Fundita?batting eyelashes

| Ancutsa a răspuns:

Buna! big grin

Daca ai parul mai lung si usurel ai putea sa ti-l prinzi cu un penson sau un creion big grin
Poti sa lipesti pe niste agrafe buburuze de la martisoare [ din alea micute happy ]
Ai putea sa ti-l impletesti lejer [ nu strans ] si sa il legi cu elastice din alea colorate de bani.

Sper ca ti-am fost de folos! :*

| Black_Cherry a răspuns:

Ata infasurata pe o suvita de par sau margele