| Denysa-Myhaela a întrebat:

Dati-mi si mie un sait unde ma invata sa cos goblen, sau ceva pe net care invata sa cos goblen.

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Http://www.goblenart.com/techniques/#

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Secretul la goblenul adevarat este ca imaginea cusuta sa arate la fel si pe fata si pe dosul lucrului, un cunoscator si posibil cumparator asa iti apreciaza lucrarea.

| kesepian a răspuns:

Auran, confunzi "învățatul" de a coase goblen cu niște preferințe scrise de cineva pe un site, unde nu s-a zis nimic concret.

Denysa, dacă vrei să coși goblen, poți citi aici instrucțiuni, și chiar te poți înregistra pe forumul de goblen și poți citi toate tutorialele și filmulețele despre coaserea corectă a unui goblen:

http://www.goblenset.ro/info_i.php
www.goblenul.com