| DoomNEzeu a întrebat:

De ce credeti ca oamenii sunt mai crediciosi la batranete?

Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Ca atunci isi amintesc de toate pacatele si numai pot face unele. laughing

18 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Poi se apropie vremea.si stiu ca in viata ce tocmai e pe duca nu prea au fost usi de biserica.
Dar sincer acum cum ti-ar pare un moshulica la 80 de ani sa vorbeasca ca un pustan de 20? ridicol.
Si tu si eu si restul o sa fim la fel. Poaate poate avem vreo sansa sa ajungem pe la iarba verde.

| SweetCandy a răspuns:

Da...pt k atunci realizeaza k au nevoie de Dumnezeuhappy

| adyth a răspuns:

Ca atunci nu prea mai au nimic de facut tongue

| Ana-Maria94 a răspuns:

Probabil ca atunci sunt mai copti la minte si trecuti prin viata.

| JackieSue a răspuns:

Din moment ce ti-ai pus nick-ul doomnezeu, ar trebui sa stii asta, nu?winking
Pentru ca se apropie clipa mortii si din lipsa de ocupatie presupun isi dau seama cat de important e sa ajunga in Rai.

| AlinutzaRouz a răspuns:

Pt ca le e frica de moarte si cred ca daca devin mai credinciosi vor trai mai mult sau le va fi bine dupa moarte. Am auzito de la ei, nu inventez. Ma rog happy

| Ellena a răspuns:

Pentru ca atunci au experietnta de viata si multe pacate in spate, au trecut prin viata...stiu cu ce se manaca

| Yly a răspuns:

Pentru ca sunt mai intelepti atunci..banuiesc

| Psihoyounger a răspuns:

Pentru ca realizeaza ca viata lor se apropie oarecum de sfarsit, si simt o chemare... un refugiu la lumea rea din ziua de azi. Probabil de asta.

Psihoyounger

| scootsie a răspuns:

Pentru ce atunci regreta anii pierduti departe de Dzeu si ar fi bine ca si tinerii care cred ca nu au pacate sa invete din experienta batranilor...Nu e de glumit si ajuta in viata aceasta trecatoare...Toti sunt supusi greselilor si ceea ce pare acum un fleac, o barfa, o minciuna, o injuratura sau alte lucruri marunte, atarna greu la judecata viitoare, daca nu te impaci cu Dzeu indiferent de varsta...

| ColorfulRainbow a răspuns:

Poate cand erau tineri. credeau ca au lucruri mai importante de facut. decat sa se roage. erau tineri. stii cum e. cand esti la batranetze. esti in pensie. ai timp. si atunci iti dai seama. ca e important sa te rogi lui Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da tinerei mai sinteti...Incep s-auda bataile ceasului d'aia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se apropie de moarte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care au fost toata viata or sa fie si la batranete, eu daca sunt atee trebuie sa ma convinga cineva de contrariul, dar trebuie sa mi-o demonstreze, altfel ii demonstrez eu lui.

| lostcontrol12 a răspuns:

Poi nu au ce facetongue

| TeoIonela a răspuns:

Ca sa-si rezerve un loc in Rai...laughing

| Ruxyana a răspuns:

Pentru ca stiu ca le-au sunat ceasullaughing si ca nu mai au mult de trait...si vor ca Dumnezeu sa ii ierte pentru pacatele lorwinkinghee hee...
big grintongue

| maru_5127 a răspuns:

Pentru simplul fapt ca atunci isi amintesc marea majoritate a oamenilor ca exista Un D-zeu care le vede pe toate si se roaga ca sa le mai ierte din pacate, pentru ca stiu ca vine JUDECATA DE APOI SI NU SE STIE UNDE SE VOR DUCE, RAI SAU IADhappy