| Idkidk a întrebat:

De unde pot cumpăra o panza pentru pictat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrebi in familie de cearsafuri albe vechi, tai din ele la marimea dorita. Costa 0 bani. happy
La fel, poti folosi orice alt material textil: husa de plapuma sau de perna, fata de masa sau chiar si sac de iuta (canepa), ce este uzat si nu se mai foloseste.

Panza oricum trebuie cusuta la margini sa nu se desfaca, trebuie acoperita cu stratul (de vopsea) de fundal si intinsa pe un suport inainte de a picta pe ea.

Răspuns utilizator avertizat
| confiturix a răspuns:

Daco art
Magazine de hobby-uri creativa
Kaufland/Aushan
Librarii bine dotate (libraria scolarul/ esotera)
Mall (carturesti?)
Emag (in special de mari dimensiuni)
Piete (gen Ocico/Aurora) de vechituri
sper ca te-am ajutat!

| laurentiavl a răspuns:

Din librarii!

| tupu13 a răspuns:

Jysk