| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce tema as putea scrie o poezie? Funda!

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

Nu trebuie sa scrii despre o tema anume.Pur si simplu adunati gandurile, sentimentele si dorintele pe o hartie si aranjeaza-le frumos in rime.Pana la urma asta inseamna arta adevarata.Sa dai viata trairilor si gandurilor tale.Sa arunci cateva cuvinte in rima pe o foaie nu inseamna sa faci poezie.
Sper ca nu te-a suparat "sfatul" meu.PWP

12 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Nu ai cum sa scrii o poezie pe o anumita tema no talking scrii poezi atunci cand un eveniment te marcheaza cand simti ceva, o emotie.

| xLemonish a răspuns:

Despre Copilarie, Vara, Prietenie, Dragoste, Muzica sau despre ceva ce te pasioneaza. Funda`?

| ellai a răspuns:

Sunt o multime de lucruri despre care ai putea scrie o poezie.acum depinde ce te inspira cel mai mult : iubirea, natura, tristetea, prietenia, anumite elemente ale naturi, aspecte din societate...sunt multe, conteaza doar sa ai inspiratia sa scrii despre acel lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teme-n vacanta?

| Jigsaw a răspuns:

Natura, iubire, patrie.

| chelie91ptm a răspuns:

Despre despre

| chelie91ptm a răspuns:

Despre orice

| wildpepsii a răspuns:

Pai despre cum trece timpul,despre niste zane cu aripi mari si roz care danseaza printre niste nori de ciocolata si vata pe bat,despre cum stelele seamana cu niste margele,despre vara,despre cum era cand erai mai mica despre cum iti suna in gand glasul cuiva,despre ce ai vrea sa devi cand vei fi mai mare, despre un vis de-al tau, despre un animal indragit...despre munte,despre mare,despre soare,despre planete,despre iarna, despre bunica ta, despre o poezie fara habar...etc

| mistermov a răspuns:

Ai putea...vara (ca tot untem in anotimpul asta)ori ...natura,iubire.

| ingerashscumpik a răspuns:

Ai putea scrie o POEZIE despre prietenie.Ce inseamna prietenia pentru tine. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

| KidsGirl a răspuns:

O melodie o compui cand simti ceva cand un eveniment te cuprinde!

| dorinda_3404 a răspuns:

Nu stiu imi dai funda plizzzz