| LisaJulie a întrebat:

Doresc sa îi dau un cadou unei persoane pe care nu am mai văzut-o demult! Ideea este ca îi plac cadourile făcute de mana, aveți vreo idee ce as putea sa îi confecționez?

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Ai mai creat obiecte artizanale? Cu ce materiale lucrezi?

| LisaJulie explică (pentru adryang78):

Am mai făcut brățări și coliere

| adryang78 a răspuns (pentru LisaJulie):

Atunci, ăsta e răspunsul. happy
Din moment ce deja știi cum și ce să faci, și zici că ar aprecia ceva făcut manual, gândește-te la un model mai special și pune-te pe treabă. big grin
Succes!

| simplaexsistenta a răspuns:

Daca ii plac lucrurile făcute manual si tu te pricepi la asta, ai putea sa ii faci ceva din lut, cum ar fi un suport de cana in forma de floare sau ....nu stiu

| MountainRiver a răspuns:

Brățări sau coliere?! Era chiar un site pe care găseai obiecte din astea gen pandantive și cheițe și ațe, ca să poți confecționa tu, propriile brățări și coliere.
Mai nou am observat că au luat amploare vazele acelea făcute din ipsos, parcă, dar dacă nu-ți place să lucrezi așa ceva, cred că până la urmă i o poți cumpăra de la alții sau de pe alte site-uri care știi că le-a confecționat manual.
La fel cum poți cu orice cadou, dacă știi că nu ai timp să le faci tu sau nu ai înclinații foarte artistice și te frustrează statul și făcutul de cadouri hand-made, în ziua de azi le poți cumpăra de-a-gata, cadourile, dar lucrate tot hand-made. :)

https://www.atelieruldepictura.com/......u-coronita

Uite! Ceva, gen, foarte reprezentativ pentru a fi și hand-made, dar chiar a-l cosmetiza tu apoi, o poți picta tu cum consideri tu, dacă vrei să fie personalizată. Și poți lua chiar de pe alt site unde știi sigur că au fost lucrate manual, pe Facebook am observat că lumea care se ocupă cu așa ceva, postează mereu lucrări de genul. Deși poți lua orice alt cadou lucrat manual și să-l personalizezi tu apoi pe gustul amicei tale, după culorile ei favorite, cu desene ce să reprezinte preferințele ei și tot așa.

https://www.atelieruldepictura.com/produse/figurina-de-ipsos-floare-1

| Marianaetanita a răspuns:

O scrisoare scrisă de tine, sau o bijuterie gravată cu inițiale personei tale dragi

| Valehnar a răspuns:

Incearca ORIGAMI, daca ai rabdare si dexteritate.