| Creatsa_1469 a întrebat:

Draga TPU.ro. am o intrebaare ...cum pot sa scapt de cosurile de pe fata, pungile de grasime si niste puncte mici si negre ce apar langa nas. Va rog incercati sa imi dati un produs naturist si sa nu dati raspunsuri stupide gen sa sparg cosurile. DAU FUNDA...big grin Va rooooog

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Ma confrunt si eu cu aceasta problema. Am incercat nu stiu cate retete de la dermatolog (mi-a recomandat pastile de detoxifiere a ficatului, sapun Sebamed, o solutie de iod amestecata cu alte substante creata de el si multe creme bineinteles), a avut un efect cat de cat atenuant, dar tot temporar (n-a durat mai mult de cateva luni dupa ce au disparut). Asadar, ceva definitiv nu gasesti, e doar provizoriu, important este ca o sa treaca si acneea asta odata si odata. Ca un sfat... eu am inceput demult sa evit pe cat posibil tot felul de produse naturiste (cremele in mod special). Daca ai un ten sensibil, forget about it! Iti afecteaza si mai tare pielea. Obisnuiesc sa tin cont de un tratament naturist printr-o alimentatie sanatoasa. Efectiv trebuie sa mananci fructe si legume, asta vroiam sa zic. Mai putin dulciuri, gen ciocolata... Acum ca suntem in sezon de iarna, poti opta pentru portocale ca se gasesc, mai putin legumele si nu omite lichidele (apa, lapte, ciorbe etc.) pentru ca ajuta la evitarea constipatiei. Iar la final, suplimentul de multivitamine favorizeaza si el organismul.