| EyesSad17 a întrebat:

Este adevarat ca multi pictori sunt fotograf? si as vrea sa stiu ce legatura are pictura/desen cu fotografii? funda ^^

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Sa stii ca artistii in general sunt polivalenti. Cunosc multi pictori care sunt si poeti, sculptori care sunt si fotografi, fotografi care sunt si jurnalisti/editorialisti de succes, regizori care sunt si fotografi, actori-poeti (michael madsen e doar cel mai cunoscut exemplu de super actor-super poet) sau cum sunt eu de exemplu: scriitor-regizor. In general arta darama barierele deci un pictor bun poate foarte bine sa fie si un fotograf bun. Legatura e data de faptul ca arta darama zidurile atunci cand e provocata. Artistul reuseste mai bine decat omul de rand sa absoarba frumusetea din tot ce e frumos si apoi intervine talentul desigur. Daca doresti o cariera in pictura si/sau fotografie, atunci iti doresc mult succeshappy

4 răspunsuri:
| Darkovi a răspuns:

Fii atent. multi pictori nu sunt fotografi dar ei se inspira din poze sau din alte chestii reale. In zilele de azi ei fac poze ( unii ) pentru a se inspira... deci da multi pictori sunt fotografi.

| tinaHd a răspuns:

Se inspira din forografii nu sunt neaparat fotografi:*

| deny_9402 a răspuns:

Eu zic ca au legatura deoarece ambele fac parte din arta happy

| AndreeaSakura a răspuns:

Atat pictura cat si fotografia imortalizeaza ceva:un peisaj, un chip etc.Sunt cativa oameni contemporani care picteaza si fac si fotografii.