| madycoco a întrebat:

Exista site-uri unde pot gasi imagini cu animale formate din figuri geometrice, animale stilizate? Pls.

Răspuns Câştigător
| Anonim_5535 a răspuns:

Incearca sa le faci singura, tiam cautat pe google si n-am gasit dar e foarte simplu sa tragi cu liniaru acolo cateva lini...
Incearca ca te vad fata talentata!
Daca nu reusesti spune-ne aici...

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Sper sa iti foloseasca link-urile din tehnica tangram http://www.didactic.ro/......-p30902-t3 sau scrii tangram pe google

| Anonim_5535 a răspuns:

@madycoco
N-ai pentru ce!
(TPU)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din doar 7 figuri geometrice : 5 triunghiuri, 1 pătrat, 1 paralelogram.
se numeste TANGRAM, figurile sunt din lemn de diverse esente, atat de placute, iar jocul e o ne-bu-nie.Tre` sa fie si site-uri cu acest joc, dar cauta-l pe cel adevarat-unul chinezesc original ar fi nebunie curata, sunt multe forme de animale dar cate si mai cate forme de creat cu rabdare, imaginatie, chef de joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa nu mai comenta

| madycoco explică:

@ SpynSpynker...ms blushing

| adelina_7242 a răspuns:

Scrie pe google animale din figuri geometrice