| anonim_4396 a întrebat:

Fundaa! cine imi poate spune si mie diferenta dintre hardcore si muzica trance?(pe bune...chiar nu stiu straight face)

Răspuns Câştigător
| GOLD99 a răspuns:

Muzica hardcore este o muzica antrenanta cam ca si dubstep, muzica trance este o muzica ritmata relaxanta ce te relaxeaza.

2 răspunsuri:
| availablehandyman a răspuns:

Trance este o muzica de club (de dans), iar muzica hardcore este tot cam asa numai ca suna mai mult a modstep

| BandOfHorses a răspuns:

Trance este un stil al muzicii electronice, având la bază stilul [[Techno], apărut în vestul Europei la începutul anilor 1990, caracterizat printr-o linie melodică densă și intens stratificată, iar hardcore este o muzica bazata pe muzica punk.