| gguk000 a întrebat:

Fundiță, m-am gândit să scriu o carte pe wattpad.
Dar am o mare problemă.
Nu ştiu ce titlu' să îi pun.
Păi, vreau că titlul să inspire mister, multumesc

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Îmi pare rău, dar dacă nu ai habar ce titlul să pui unei povești, îmi cam există o problemă. Wattpadul e plin de copilițe care scriu la greu pornoșaguri clișeice bad boy-good girl. Poate că nu ești acest gen, poate chiar scrii gramatical perfect și ai idei originale.
Un titlu al unei povești pe care vrei să o scrii nu se cere, fiindcă trebuie să vină din interiorul tău și să conveargă cu ideile, sentimentele și gândurile tale legate de conțitunul poveștii.
Gândește-l singură, se presupune că ai imagineție cât cuprinde.
Baftă și succes! happy

| Tofan_Iulian_2001 a răspuns:

Neprevazut interioir, cauta niste proverbe de unde sa te inspiri!