| TeodoraTIL a întrebat:

Hei :*, am de facut un proiect pentru Ziua Unirii.Ce as putea confectiona?

Răspuns Câştigător
| Radina2000 a răspuns:

Si eu am primit aceasta tema de curand, si m-am confruntat cu aceeasi problema ca si tine.M-am gandit ca poate te-ar ajuta niste sugestii:de exemplu realizeaza un afis inforamtiv iar diferitele inforamatii(fise)pe care le vei lipi pe el incearca sa arzi marginile foii pentru a oferi un iz mai istoric; s-au poti incerca sa faci pe cineva in marime naturala(un personaj specific)s-au o macheta din carton.Incearca sa faci ce inedit! Spor la TREABA!

| TeodoraTIL explică (pentru Radina2000):

Multumesc frumos :****

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Un colaj care are pe fond harta tarilor unite, peste ea, in centru o hora a unirii cu 1-2 versuri, Steagul, stema Principatelor Unite, poza cu Al. I. Cuza si versuri, citat despre el (ex. Fii simplu, Măria-ta. Fii demn cetăţean, urechea ta să fie pururi deschisă la adevăr şi închisă la minciună şi la linguşire. M. Kogalniceanu")

| TeodoraTIL explică (pentru anad):

Iti multumesc frumos pentru versuri si pentru sfat :****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un steag.

| TeodoraTIL explică (pentru anonim_4396):

Da multumesc, dar e prea simlu... si proiectul e pentru nota.Profa a zis ca vrea sa fie surprinsastraight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeodoraTIL):

Poti scrie despre un personaj important -care a facut posibila Unirea- si apoi sa-l desenezi, poti sa desenezi oamenii care au iesit in strada sau daca ai imprima poti scote poza de pe net cautand doar pe motorul de cautare google, poti arde usor marginile foii pe care scrii respectiva tema pentru a da impresia de document ce dateaza atunci. Sper ca sugestiile mele sa te ajute putin! Bafta!

| TeodoraTIL explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult :****

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeodoraTIL):

Cu placere! :**

| Crazyfish a răspuns:

Pe mos Ion Roata.

| ElizaaaX a răspuns:

Poti sa faci niste omuleti de aceia decupati din hartie colorata pe care sa-i prinzi de un fel de afis cu informatii si poze pentru unirae de la 24.01

| TeodoraTIL explică:

Multumesc happy am predat deja proiectul, am luat si 10. Va multumesc frumos tuturor :**!