| Art a întrebat:

Hei, ce facultati de publicitate sunt in bucuresti? Daca da, care? Nu ma refer la grafica publicitara ca de asa am aflat deja. Ms happy

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Facultati de publicitate? Glumesti nu am auzit de asa ceva... poate de management acolo faci de toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există aşa ceva. În publicitate se ajunge de la jurnalism, relaţii publice şi altele. Teoretic, nu trebuie să ai neapărat pregătire, ci să ştii ce faci şi să ai noroc. Desigur, o facultate cât de cât înrudită, cum le-am enumerat pe cele de mai sus, te ajută. Ar mai merge marketing, cred, ceva legat de artă, mai ales pentru copywriter/creativ.