| Me23 Tia a întrebat:

Hei.cum poti sa faci bijuterii handmade? si ce iti materiale iti trebuie pentru a le face? si de unde pot sa cumpar acele materiale? plz. funda

Răspuns Câştigător
| Serendipity17 a răspuns:

Pai, le faci din lut polimeric(fimo, cernit)
eu stiu doar online unde le poti gasi, nu am cautat altfel
uite, pe siteul asta sunt toate materialele necesare :)

www.margelute.ro

hmm cum poti sa le faci? modelezi modelul dorit, si il pui la cuptorul cu microunde 30 de minute un pic mai mult dupa 90 de grade.

2 răspunsuri:
| isa_8499 a răspuns:

Pai poti folosi fimo. e un material, care il gasesti sa-l cumperi de pe net.si e foarte calumea.adica il modelezi cum vrei tu.cheite si toate astea la fel.am un prieten care face asa ceva si daca vrei il poti intreba pe el de unde le comanda. zi-mi daca vrei idu lui si ti-l dauhappy

| LOoPy a răspuns:

Mai intai si mai intai iti trebu talent pentru asta. iti zic pentru ca si eu fac bijuterii handmade. din hartie si din fimo. si nu e usor. multi au incercat dar nu au putut happy fimo iei de pe net. nu costa prea mult. Succes big grin